Lakier Mazdy

Posted · Add Comment

Powłoka lakiernicza to temat do długich dyskusji wśród posiadaczy starszych odmian Mazdy. Odpryski na przedniej masce, rysy po pobycie w myjni, nie wspominając już o zarysowaniach parkingowych oraz rdzewiejących nadkolach tylnych w piątce i szóstce. Czy coś w temacie powłoki lakierniczej się zmieniło? Czy jej grubość jest większa? Mazda 6 będzie naszym wyznacznikiem w tym temacie.

Samochód, który cieszy się ogromna popularnością nie od dziś również w naszym kraju – przekonuje nas jakość wykonania, trwałość i fakt, że Mazdy do dziś produkowane są tylko w Japonii ( Do Europy płyną statkami). Przeglądając fora, rozmawiając z użytkownikami marki można wyciągnąć następujące wnioski: 

  • Niestety warstwa lakieru nadal jest cienka
  • Wszelkie niezabezpieczone odpryski na przykład na masce, od kamieni mogą stanowić w przyszłości pożywkę dla ewentualnej korozji. 

Niestety producenci nawet w poliftowych wersjach, nie wyciągnęli wniosków z przeszłości. Nawet trójwarstwowa powłoka lakiernicza odznacza się odpryskami na przedniej części maski, być może nie stanowi to większego problemu w Japonii, u nas najprawdopodobniej będzie zalążkiem problemów w przyszłości! 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o